| Mike233 a întrebat:

Sunt baiat, am 16 ani, si am o problema de ceva vreme, de o luna mai exact.Mi sau umflat sfarcurile, cand apas pe ele ma dor si se simte ceva tare in spatele lor. Am cautat pe internet si se pare ca este din cauza ca sunt la pubertate. Este din cauza ca sunt la pubertate sau este ceva mai grav si trebuie sa consult un doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Se intampla ca esti la pubertate.
Nu este nimic grav!

| Mike233 explică (pentru drogh):

Ai cumva vreo idee cand va disparea problema si totul va redeveni la normal?

| Mike233 explică (pentru drogh):

Ai cumva vreo idee cand problema va disparea si totul va reveni la normal?

| Trollerul a răspuns:

Doar acum la 16 ani ti se intampla chestile astea? :O, oricum chiar este de la pubertate, si o sa dispara peste vreo luna, sfat : dormi pe spate xD.

| Mike233 explică (pentru Trollerul):

Si daca o sa treaca inseamna ca am trecut de pubertate? sau sunt tot la pubertate?

| Penisu a răspuns:

Nu e nimic grav

| ѕოiℓ a răspuns:

Nu ai nimic. Si eu la 16 ani mi s-au umflat, si ma dureau nene, dar peste 3 zile s-a dus totul, si se `` desfumfla `` bafta!

| Mikesamp a răspuns:

Si mie mi se intampla acelasi lucru de 2 3 luni de zile.