| Insomnii a întrebat:

sunt disperat am un amic care de curand a descoperit ce sufera de leucemie?
As vrea sa stiu daca leucemia se poate trata, eu nu l-am mai vazut de 2 ani deoarece el e in Italia si eu aici in Romania.Momentan el ia tone de medicamente, daca nu face transplant de maduva poate muri? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista multe forme de leucemie. Nici una nu se vindeca fara transplant medular. La unele riscul de a nu ajunge la transplant si a muri inainte e mare, la altele ceva mai mic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate trata in clinici specializate...In Romania trebuie sa intervii cu relatii sad dar in alta tara e f simplu si se poate rezolva

| Mozart a răspuns:

Da,poate muri daca nu isi va face cat mai curand transplantul...dar eu iti zic sa stai linistita deoarece in Italia medicina este foarte avansata, iar lumea acorda mai multa ''atentie''bolnavilor de leucemie decat in romanica noastra.
Si eu am un prieten bolnav tot de leucemie si stiu cum e de greu pentru familia si prietenii lui.
Sper ca te'am ajutatwinking