| Floofficial a întrebat:

sunt fumator de la varsta de 13 ani, in prezent am 21 ani, de ceva timp cam vreo 2 saptamani am niste dureri in piept de numai pot,m-am gandit sa ma las de fumat pentru sanatatea mea,insa as avea o intrebarea cum este mai bine pentru organism sa ma las de fumat brusc, sau sa le raresc 3.4 pe zi,ma gandesc ca lasandu-le brusc,sa nu aiba reactii adverse organismului meu,vreau niste pareri de la cei care s-au lasat de fumat, o zi buna tuturor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasale brusc asa te vei recupera mai bine.

| mona a răspuns:

Poti sa te lasi brusc ca nu patesti nimic, reactii adverse nu exista

| Moisie a răspuns:

Bineinteles ca brusc si definitiv, asta vei putea daca esti cu adevarat un barbat si nu o gioarsa slaba rob al propriei prostii si slabiciuni!
Daca esti cu adevarat destept si barbat, atunci constientizezi ca fumatul = PROSTIE daunatoare tie.

| doreal a răspuns:

De la 13 ani? pai e normal sa te doara

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Cand vezi tigari incearca sa-ti imaginezi un lucru care iti produce sila, le lasi dintr-odata

| Lumeaîn3D a răspuns:

În primul rînd fă o consultaţie la medic ca să vezi dacă na-i probleme de sănătate ceva mai serioase.Şi în al doilea rînd, lasăte brusc de fumat, dacă nu ţi se primeşte ia nişte medicamente pentru renunţarea la fumat..Mult Succes happy