| Live4Ride a întrebat:

Sunt racit de cateva zile, iar cand am nasul infundat ma tin de nas si suflu puternic si se desfunda exact ca atunci cand mergem la munte si ni se infunda urechile de la presiume sau altitudime mare, dar ca niciodata cand am suflat pe nas cu nasut astupat mi-a iesit aer pe la ochi pe unde lacrimam de obicei si m-am speriat putin.
Intrebarea mea este daca are legatura canalul lacrimal cu nasul sau e posibil sa am ceva leziuni? Dupa a 3a incercare nu am mai reusit sa scot aer pe la ochi...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dd17 a răspuns:

Nu este ok sa faci treaba asta, sufla nasul mai des sau cumpara ceva pentru desfundat, leziuni nici nu se pune problema pentru ca asa i se intampla oricui cand vine vorba de raceala?