| Tonghioiu_Teo_1998 a întrebat:

Salut TPU,
Sunt racit si am o durere in zona diafragmei/plamani jos.Nu tusesc, dar totusi am facut febra, insa trece repede cu un antitermic si imi revin total.
Aveti idee ce ar fi bine sa fac sa imi treaca? Adica nici macar nu pot sa stranut din cauza durerii.Ati mai avut ceva de genul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca ai face o radiografie pulmonara, altfel ar fi problema..nu te juca cu ai tai plamani, de la o simpla si banala raceala netratata, iti poate crea multe probleme.
O zi frumoasa sa aihappy

| express11 a răspuns:

Problema este sa te duci la doctor. daca esti racit la plamani, poti face apa, sau pneumonie, cu care nu-i de glumit.sanatate!

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Trebuie sa mergi neaparat la medic, doar el te poate ajuta, te va consulta, iar apoi ti se va spune de ce ai acea durere la nivelul plamanilor. Poate ai ceva, poate nu ai nimic. Si eu am avut dureri de plamani din cauza ca m-am balacit prea mult in apa rece si totusi nu aveam nimic la plamani cu toate ca tuseam de zor. Deci, go to the doctor.