| Fabio_Fabio_1992 a întrebat:

Iarna asta e groaznica. Am racit putin, tusesc, simt ca ma ia frigul la spate ( frisoane), am mai avut-o asa cand aveam 13 de ani! Ba si stranut. Cum sa imi treaca? Nu sunt racit tare. Nu am febra.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie sa te imbraci bine, sa consumi vitamina C (o gasesti in citrice: portocale, mandarine, lamai, etc). Si ai nevoie si de o vizita la medicul de familie.

| Mayhem666 a răspuns:

Mai ai putin si mori? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la doctor si iti spune el ce sa faci, dar iti pot spune si eu
Stai in casa la caldura
Bei un ceai cald
Te imbraci bine, nu umbli 'dezbracat' chiar daca esti in casa
Si cam atat stiu
Sper ca am fost de folos
Insanatosire grabnica si o zi buna!

| Mihaelablabla a răspuns:

Te duci la medicul de familie sa iti dea exact ce ai nevoie si iti trece in maxim 5 zile.

| daywalker23 a răspuns:

O baie fierbinte si dupa somn, maine vei fi ca nou

| 44TheSinner44 a răspuns:

Ceai de lamaie, etc. in special multe "leacuri babesti". Dar mai bine as zice sa te duci la doctor. happy

| Creepygirl2002 a răspuns:

Asta am patit si eu.In primul rand fa-ti un ceai de plante si daca ai pune in el sirop de catina(are o multime de vitamine si are gust bun). Stai in pat si odihnestete uitate la un film, si e f important sa fii imbracat gros, sa transpiri.Ia un paracetamol sau orice pastilita de raceala.Ca dupa tuse urmeaza febra. Sper ca te.am ajutat happy