| AlexBmxRider a întrebat:

Tatal meu a fost diagnosticat cu pancreatita cronica ei steatoza hepatica. Se poate face bine? Se va insanatosii? Ce dieta ii puteti recomanda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlinTeodorescu a răspuns:

De ce nu incerci sa consulti un nutritionist? Eu am avut probleme cu grautatea si m-a ajutat cineva destul de ieftin si in plus m-a consultat la domiciliu, gratis. Cauta aici daca esti interesat kinetoterapieacasa.com

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Sa urmeze dieta recomanata de medicul curant.

| DorinM a răspuns:

Consult medical, iar dacă nu vrea la medic poți scrie si online la Dr Cătălin Luca http://dr-catalin-luca.ro/site/consultatii.html