| geofiere63 a întrebat:

Am fost diagnosticat cu steatoza hepatica si litiaza bilira(piatra de8, 5mm). Tratament-rowachol 3x1/zi, mezin3x1/zi, lagosa 2x1/zi. Mi s-a interzis grasimi, oua, alcool, ceapa, ridichii, castraveti. As vrea sa aflu un regim strict - amanuntit daca se poate si daca ar fi un tratament naturist pentru acest diagnostic si pentru eliminare pietre.Va multumesc.

1 răspuns:
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Fara sa ma uit pe net am auzit de la bunica mea ca pentru piatra sa mananci acrituri (muraturi, lamaie, etc)