| Username7388383839 a întrebat:

Tot îmi doresc barba de un an.Dar am par vizibil dor pe la perciuni și mustață. Cand vine vorba de obraji se vad fire negre doar dacă pun blițul de la telefon și se vad fire negre fără sa pun blițul pe obraji, cioc și sub bărbie.Dar nu se vede cum e la mustață și perciuni(pe obraji zic), de ce e asa? Menționez ca împlinesc în iulie 16 ani!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Manca mai multe grasimi

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum arati acum, cred ca cel mai bine ar fi sa te barbieresti, pentru ca nu este prea incantator pentru o fata sa te vada asa, parand a fii mai mult o neglijenta din partea ta.
Macar 1-2 ani, pana iti creste uniform barba si mustata, barbiereste-te, ca sa nu pari neingrijit.

| sierra1 a răspuns:

Stai liniștit! În trei-patru ani o să ne întrebi cum să faci să nu te bărbierești atât de des cum o vei face atunci.

Răspuns utilizator avertizat
| venivarainanoastratara a răspuns:

Eu sunt femeie și nu prea știu ce e cu barba la bărbați, dar am două idei.
1 / mai așteaptă un an sau doi, că vei avea barba mai mare
2 / ți-o tai prea des!