| alexino55 a întrebat:

un coleg mi-a bagat un pix cu gel in mana si mi-a ramas semn de gel stiti cumva cum pot scapa de el Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu se mai duce cu metode normale si blande. Este ca un tatuaj.Se duce doar cu piele cu tot. Solutia este sa te obisnuiesti cu acel semn ca si cand ai avea o alunita. Si uita de el.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Apa calda si sapun!

| Irinelp a răspuns:

Poti incerca cu clor dar spalate repede imediat dupa utilizare, atentie nu amesteca produsele de curatenie intre ele ca devin periculoase se pot transforma in gaz.

| cristiana2104 a răspuns:

Daca nu a trecut prin piele si a ranit-o, atunci da cu spirt. Daca vârful pixului a străpuns pielea, curata cu apa oxigenata sau rivanol ca sa nu se infecteze zona. Nu-ti fa griji, dupa câteva spalari o sa dispara urmele de pasta.

| alexino55 explică (pentru cristiana2104):

Am semnul de 1 an si e inauntru ai vreo solutie

| EcAndreea a răspuns (pentru alexino55):

De 1 an?! Mai bine vorbesti cu un doctor.