| DJAL3X a întrebat:

Un prieten mi-a zis ca a luat niste vitamine (nu proteine) pentru dezvoltarea musculaturii. Mi-a mai spus ca erau 15 in tub si ca scrie pe ele ceva gen "VITAMINA" dar nu vrea sa-mi zica mai multe. Ce parere aveti sau ce informatii imi puteti da?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Mai bine iti cumperi proteine si creatina.

Cu vitamine nu faci mare lucru ( de fapt nu faci nimic )

| LaviniaAC a răspuns:

Primele suplimente pe care ar trebui sa ti le iei cand te apuci de sala ar fi un shake, o pudrea proteica si un complex de multivitamine.
Uite aici cum alegi vitaminele naturale, nu unele chimice: http://www.adiocelulita.ro/......e-sinteza/ Sunt acolo si exemple de vitamine din comert si ce recomand eu, atat pentru sala cat si pentru sanatate.

| Andreutza1818 a răspuns:

De ce trebuie sa iti iei si tu exact ca el......cumpara-ti altceva. :*