| hoolygan a întrebat:

As vrea si eu sa imi dati niste exemple de proteine ceva de marirea musculaturii

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

De cand naiba proteinele sunt steroizi? Steroizii sunt cu totul altceva.

nu te pricepi DELOC in acest domeniu, nu? Pentru cultura ta generala, proteinele se gasesc si in mancare si suplimentele sunt mancare concentrata.

proteine = carne, peste, branza, oua, lactate, quinoa sau alte legume

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. mancare : carne, peste, branza, oua, lactate, quinoa. Astea sunt pentru muschi

2. suplimente : http://www.megaproteine.ro/Proteine/

Răspuns utilizator avertizat
| piki98 a răspuns:

Vreti tot asa usor sa va gadile ceva si gata ati facut muschi. fara munca nu prea faci nimic

| hoolygan explică (pentru piki98):

Fac foarte must sport... am musculatura destul de mare dar cateodata imi trebuie ceva in plus sa ma ajute...

| Cosmin86 a răspuns (pentru hoolygan):

Vezi ca prea mult sport = progrese lente. muschii cresc in zilele de odihna.

ce program de antrenament ai?

| hoolygan explică (pentru Cosmin86):

Pai sunt cam tot timpul in miscare ...martea si joia de obicei antrenament.dar sambata am fotbal si in rest scoala acasa ...can 50 km pe zi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru hoolygan):

Ce faci tu sunt exercitii cardio, nu sunt foarte eficiente pentru muschi.

pentru muschi ai nevoie de exercitii cu greutati, maxim 10 repetari / serie ( cand poti mai multe maresti greutatea ), exercitii de baza urmate de exercitii de izolare

| hoolygan explică (pentru Cosmin86):

Nu eu fac antrenament de sala (marti si joi ) mai am luni si miercuri antrenamente tehnice ( fac sport de performanta )