| TPUşiUPT1 a întrebat:

Va cer o parere inainte sa merg la medic.
Acum cateva zile am bagat 4 serii a cate 12 ridicari cu gantera care are o greutate potrivita pentru mine si pana acum n-am avut probleme dar dupa ultimul antrenament cand scriu parca am scurta la mana incontinuu, imi tremura mana putin cand tin un obiect si simt un disconfort.
Ce e posibil sa fi afectat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Iti trece daca nu mai faci exercitii cateva zile. E oboseala musculara

| Alexandru250201 a răspuns:

Muschiul a fost in tensiune si ai pus stres pe el, da-i timp sa se odihneasca calumea