| Reus111 a întrebat:

Va rog ajutati-ma. Am o problema la glezna de la piciorul stâng. Acolo este un tendon, care este umflat si in momentul in care fortez glezna la anumite rasuciri, acesta "se urcă" peste glezna. Am cautat pe net si am gasit ceva de tendinita peronieră. Mentionez ca in 24 iunie m-am lovit, m-am oprit din alergat si am auzit pocnind la glezna si m-a durut foarte tare, acum nu mai simt durere, dar acel tendon face la fel. Va rog ajutati-ma. Dau undă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Mergi la un traumatolog.
netul nu ajuta intotdeauna.
e bun insa trebuie sa distingi intre ajutator sau nu.

| n1445 a răspuns:

Dragule noi pe internet nu te putem ajuta, du-te la doctor... Inca o chestie: nu te lua dupa toate articolele si comentariile lasate pe net pentru ca o sa ajugi sa crezi ca ai sida, cancer si ca o sa mori in cateva zile, iti spun din proprie experienta. Du-te la doctor, multa sanatate!