| obsercvayr a întrebat:

vreau sa apelez la voi cu o problema. De fiecare data cand vin de la scoala, ma descalt si imi miroase picioarele foarte urat, ma duc si le spal si de 2 ori si tot nu iese mirosul asa bine, nu este nici o rusine sa pun aceasta intrebare. Stiti va rog ce sa fac sa nu mai miroase? Si cand sa transpir in papuci sa nu mai miroase?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cel mai probabil se datoreaza incaltamintei de proasta calitate!
Schimba incaltamintea!
Sau incearca sa-ti speli mai des incaltamintea!
Este posibil sa fie o problema si de la tine, sa ai probleme cu transpiratia picioarelor.
Daca te ingrijoreaza, vorbeste cu cineva in care ai incredere, un adult, un medic etc.
Te pup!

| K4sZz a răspuns:

Cred ca transpiri din cauza la incaltaminte. Sau ai vreo problema. Nu stiu sigur daca este din cauza incaltaminte. Dar te poti duce la un medic speialist sa iti zia auza. Daca vvrei sa o rezolvi. Bafta

| Anitsa37 a răspuns:

Incaltamintea e de vina, ea ar trebui spalata cat mai des.