| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa ma ajutati fiindca sunt putin cam speriat, in acum juma de ora m-am sa imi fac un dus rapid, iar apoi mi-am dat drumu iar in excrementele mele am vazut ceva mic si alb care se misca, m-am documentat si sunt paraziti intestinali, ce trebuie sa fac, a mai a avut cineva de pe aici asa ceva? Daca da ce trebuie sa fac ca sa scap de ei

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca traiesti cu ei in organism nu te ingrasi. dar chestia de medic e buna sa faci consult dusa o mostra de rahat sa vada in analize

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt oxiuri. Cu usturoi trec destul de ușor și ce îți mai dă medicul.

| Ineys a răspuns:

Ti-ai dat drumu? Si au iesit excremente? Asta e cea mai grava problema... Ori nu te-ai exprimat tu bine ori ceva chiar e dubios aici.

| andiceasu95 a răspuns (pentru Ineys):

Nu sunt bun la explicat

| gogu220 a răspuns:

Un control medical e cel mai indicat.
De la farmacie poţi lua vernigal, sau mai tradiţional poţi zdrobi 4 sau 5 căţei de usturoi în jumate de litru de lapte călduţ şi o linguriţă de miere sau zahăr. În ziua respectivă trebuie să stai acasă, pentru că vei face multe drumuri la toaletă.
Recomandat ar fi să strecori laptele înainte să-l bei.