| Dinngo a întrebat:

Sora mai mica a prietenei mele are niste paraziti intestinali numiti Giardia. M-am documentat despre acei paraziti si am inteles ca ei dispar, pe o scurta perioada de timp si apar din nou. A inceput sa ia tratamentul impotriva lor. Intrebarea e : Voi ce credeti, poti scapa de ei pentru totdeauna? Ati mai avut apropiati cu asemenea paraziti? Daca da, ei au scapat?
Funda celui mai bun raspuns happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| giony54 a răspuns:

Se trateaza giardioza definitiv dar nu cu antibiotice care fac boala rezistenta la medicamente, ci cu tratamente naturiste, paraprotex, ulei de oregano si ceai de leustean 3 cani pe zi.

1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Se poate scapa de ei cu tratamentul corespunzator. Sa nu uitati de igiena. Daca voi intrati in contact cu materiile ei fecale puteti lua si voi.