| Alin2313 a întrebat:

Vreau sa ma duc si eu la un curs de lupte sa imi dezvolt musculatura, dar nu stiu la care. Nu am mai practicat inainte vreun sport. Vreau unul potrivit pentru inaltimea mea 1.85.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| TheRealDaniel a răspuns:

Judo sau karate

| diannna38 a răspuns:

Du-te la MMA eu sunt baiat se e fain acolo inevti sa te aperi inveti mai multe chestiuni in veti artemartiale mixte si e mai bun ca boxul si ca judo sau carate

| NoSound16 a răspuns:

Incearca box o sa-ti dezvolte musculatura dar iti va fi de folos si la propeia aparare. big grin

| lucacicatalin1 a răspuns:

Incearca sa faci un baschet, in timp ce poti face si sala sau poti face box, karate judo sunt foarte multe dar tu trebuie sa te hotarasti ce iti place! Sper ca am ajutat!