| Natee a întrebat:

Dati-mi si mie un site sau un forum specializat in culturism pentru fete. Eu vreau sa imi dezvolt foarte mult musculatura astfel incat sa pot macar sa fac fata unei lupte cu un baiat.

1 răspuns:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Culturismul nu implica tehnici de lupta, ci modelarea masei musculare.Forta in lupta fizica o constituie mentinerea conditiei fizice, tehnica si concentrarea.Nu muschii doboara adversarul, ci concentrarea asupra punctelor vulnerabile ale acestuia.Muschii aparenti impresioneaza doar pe cei fara experienta de lupta.Fa gimnastica, alergari usoare, si imbina-le cu genuflexiuni, flotari, abdomene si gantere usoare.Culturismul implica antrenamente in forta, 3-5 ore zilnic, o alimentatie speciala si cheltuieli foarte mari, numai sub indrumarea unui cunoscator.Practicat gresit, are efecte dezastruoase.