| Elliana534 a întrebat:

Vreau sa ma las de fumat, si doresc sa achizitionez o tigara electronica. Sunt aici pentru a afla de la cei care s-au lasat de fumat cu as tigarii electronice sa-mi recomande si mie un model bun, care le-a potolit setea de tigara normala. Am un buget de 140 Lei.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PepsiLite a răspuns:

Nu recoman tigari electronice dar fumatul normal nu te poate afecta! obisnuiam sa fumez 2 pachete pe zi timp de 2 ani si nu am absolut nimic!
daca neaparat vrei sa te lasi de fumat ia pastile (ex:Champix, 11 pastile de 0, 5 mg plus 14 pastile de 1 mg, 160 lei)

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu fumez, dar prietenii mei fumatori care au apelat la tigara electronica nu au facut decat sa fumeze mai mult decat inainte

| VladGH a răspuns:

Cu tigara electronica nu te vei lasa, daca vei cumpara iti vei da seama singur. Este alta metoda...

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Am folosit tigara electronica si nu m-am lasat de fumat.Plus de asta am renuntat la ea pentru ca nu e testata si este cancerigena.De viciul asta poti scapa doar prin vointa ta, totul pleaca de la psihicul tau si tot acolo se si opresc toate actiunile.Iti doresc sa te poti lasa usor de fumat.
Numai bine!

| RetardedRacoons a răspuns:

Cu electronica nu te lasi, doar fumezi mai ieftin.

Răspuns utilizator avertizat
| adishorMS a răspuns:

Cu tigara electronica nu te lasi de fumat, o sa revii la tigari normale
trebuie doar vointa adevarata (chiar s-o crezi si tu)