| Adriana_Toma_1955 a întrebat:

De o luna m-am lasat de fumat dar folosesc tigara electronica. Vreau sa stiu daca dauneaza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dăunează (pe termen lung), dar mult mai puţin decât ţigările clasice şi fumatul obişnuit.

| mgtow a răspuns:

In masura mai mica fata de cele standard.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Poti face apa la plamani.

| SimonaCristina a răspuns:

E la fel de nociva. Fii ambitioasa si lasa-te de tot de fumat. Esti tanara si e pacat sa faci riduri, astm bronsic sau altceva mai serios. Bafta! Funda?

| Liberate a răspuns:

Ţigara electronică poate dăuna mai mult decât cele "normale" în cele mai multe dintre cazuri. Nu mai fuma deloc, dar decât să fumezi din ţigară electronică, mai bine fumează ţigări normale. Seară bună!

| NOname a răspuns (pentru Liberate):

Eu ştiam invers, mă rog.