| Rebekah1664 a întrebat:

Vreau sa slabesc. Am citit pe net sigur ati auzit si voi de ingredientul cu miere, hrean si lamaie care cica ajuta la slabit. Vreau sa va intreb pe voi daca credeti ca are rost sa incerc si eu. Adica daca imi va da ceva rezultate. Daca nu ziceti-mi voi alte metode care dau rezultate va rog frumos! E urgent, va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LauraIoanna a răspuns:

Atunci cand am slabit, singura chestie pe care am facut-o a fost sa renunt definitiv la dulciuri din comert, prajeli, fast food, carbohidrati.Carne fiarta sau pe gratar si multe salate(acum vine si vara). Sport nu prea faceam, doar mergeam mai mult pe jos.Am scapat de 15 kg in 3 luni. Daca incerci ingredientul de care ai zis e posibil sa te ingrasi la loc(nu stiu cat de eficient e).Te ingrasi pentru ca nu vei lua decat 3 saptamani. Apoi revii la forma initiala.Schimba-ti modul de viata si vei vedea ca va da rezultate.

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Chestia aia ii asa dezgustatoare si iute.

| RAY a răspuns:

Astea sunt porcari mai ales mierea ceva foarte bogat in carbohidrati isi va da o permanenta pofta de dulce, in primul rand 95% din cei care tin o dieta nu doar ca se ingrasa in scurt timp dar mai si pun multe kg pe ei, toata viata vrei sa traiesti infometata? trebuie sa ajungi la o greutate normala si tio pastrezi simplu,isi calculezi imc si vezi care e greutatea normala a ta,totul sta in deficit caloric,alimentatia bogata in proteine tine cel mai mult de foame sa nu se inteleaga ca inseamna multa carne inseamna inteligenta manci ceva ce isi opreste fometea simplu dar degeaba daca iar te apuci de dulciuri, patiserie,cofetarie,paine etc plus ca asta nu se face in cateva zile asta dureaza o viata, ceea ce bag in tine esti tu,bagi porcari ghici unde se duc? fructoza care e din dulciuri da o senzatie de foame permanenta,proteinele tin cel mai mult de foame,manca sanatos sa contina proteine,grasimi,vitamine, carbohidtrati din legume low carb gen brocoli,varza, mierea e mai rea ca zaharul creste insulina si astfel te ingrasi e ok e foarte sanatoasa dar cu limita, toate boliile din ziua de azi isi au originea in zahar inclusiv dementa,cancer,bolii cardiace, diabet, nici o populatie nu sufera de bolii moderne daca nu e expus la mancarea din vest, o dieta bazata pe fructe, legume ca am incercat si asta te tine non stop intro senzatie de foamete, o dieta bogata in grasimi ingrasa cel mai mult pentru ca n gram de grasime =9 calorii, o dieta bogata in proteine nu e buna pentru ficat,constipatie, totul e sa le combini pe toate cu limita, deficitul caloric, sport, asa ca lasa dietele ca sunt porcari

| Violleta2022 a răspuns:

Ceaiul functioneaza doar in situatia in care il asociezi cu o dieta, renuntand la dulciuri, fainoase, sucuri, sosuri si alcooll.

| Oana92 a răspuns:

Nu, nu are sens sa iti bati joc de organismul tau cu tampenia asta. Nu exista formule magice pentru a slabi. Iar amestecurile astea de ingrediente minune sunt niste inventii menite sa aduca trafic pe site-uri penibile.

Singura metoda care da rezultate e mancatul echilibrat si sanatos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Cea mai buna metoda de a slabi,si cea mai sigura, si EFICIENTA. Si ma refer,ca nu iti pierzi timpul si banii aiurea.
Trebuie sa te duci la un nutritionist, si sa iti spuna EXACT ce trebuie sa mananci, si ce nu, si in ce cantitate.
Plus exercitii, etc.Asa au facut toti care au slabit.

| Muresanu_Alex_1991 a răspuns:

Buna. Prietena mea a slabit in 3 sapt 17 kg. Cum? A baut in fiecare dimineata pe stomacul gol cate doua pahare de apa calda. Si app a scos si dulciurile, fast-foodu si sucurile din alimentatie. Daca vei incerca sper sa te ajute.