| Ckasm a întrebat:

Vreau sa stiu daca mai am vreo sansa sa cresc in inaltime.Am 15 ani jumate 1.75 si 56 kg.In scoala generala eram printre primii la inaltime si nu prea bagam in seama lucrul asta dar intrand la liceu, cu colegi noi, am aflat ca nu sunt ce-sti ce.Aici fiind printe cei mai mici baieti, majoritatea depasind 1.80. sad
Mama si tata nu au mai mult de 1.70-1.72 iar soramea e cam tot pe acolo, eu fiind cel mai mare din familie.Si neamurile din partea lui tata si a mamei nu ma depasesc decat un unchi care are peste 1.85.

Aaa da, inca ceva.Si cum se poate ca eu si soramea sa avem ochii caprui cand mama si tata au ochii verzi, parintii mamei au ochii albastri si parintii lui tata au ochii verzi? thinking

Rog seriozitate! Daca vreti sa faceti misto, abtineti-va, va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Da vei mai crește! Stai liniștit!

| stlucian a răspuns:

Genele nu se mostenesc numai dela parinti ci si dela bunici si chiar strabunici.Am 1.87 si nimeni in familia mea de gradul 1 pana la 2 nu a avut o inaltime mare de 1.70. TATAL MEU DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA spunea ca seaman cu mosul lui care avea vreo 2 si ceva ca nu putea intra in casa decat aplecat desi usile erau destul de inalte.O sa mai cresti pana 20-21 ani dar nu in ritmul asta.Iar treba cu ochii e tot de acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
În general băieţii cresc până la 21 de ani,poate mai ai şanse,nu ştiu.
Păi şi eu am ochi albaştrii, părinţii mei au unul căprui, altul verzi, îi posibil nu ştiu, moşteneşti pe altcineva probabil.
Te pup!