| ReTz a întrebat:

cum e treaba cu inaltimea care se mosteneste, sau se combina inaltimile parintilor? De exemplu, mama mea are 1.70 si tata are 1.190, eu am 1.83.Am un coleg care parintii lui au sub 1.80 iar el are 1.85...deci cum este? Nu prea au relevanta studiile acestea...

Răspuns Câştigător
| DanyGirl29 a răspuns:

Nu au relevanta pentru ca inaltimea parintilor apare obligatoriu maxim 5% la inaltimea copilului sau. Pentru inaltimea cat mai mare a unei persoane depinde in principal stilul de viata. Sport mai des, mancare sanatoasa, si odihna obligatoriu. Nu te speria de faptul ca mananci si mancare nesanatoasa. Cu siguranta o combini cu cea potrivita si astfel este mai bine. Nu asculta *studiile* astea! Ei nici macar nu prea stiu ce zic. Funda?