| Alexalexalexalexalex202020020w020020 a întrebat:

Vreau sa va întreb ceva. As vrea sa ma ingras putin la fata adica mi se vad monturile alea de la fata si nu imi place un pic la fata si pe corp sa mai pun ceva ca sunt slabut. Stiti cam ce as putea face? Manca sau poate sunt pastile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Yukidaruma a răspuns:

Să știi ca există fete care consideră mai atractivi baietii cu un maxilar mai proeminent ^^.
In orice caz, nu e prea sanatos sa incerci sa te ingrasi indopandu-te cu fast-food, ai putea sa-ti declansezi niste probleme cu tiroida si sa-ti dai intreg organismul peste cap. Daca ai o greutate sub limita normala ai putea sa te consulti cu un nutritionist sau, de ce nu, cu un antrenor. El te va sfatui în legatura cu raportul dintre alimentatie si sport, astfel, poti capata masa musculara în mod sanatos și în final, o greutate mai mare. Succes!

| christine99 a răspuns:

Sănătos e să mănânci de trei ori pe zi, plus 3-4 gustări, cereale sau fructe. Dacă nu poți mânca mult dintr-o data, încearcă din 3 in 3 ore. Și somnul e foarte important.