| AdelinaPaula a întrebat:

love struck
Ce parere aveti despre stiloul de albire a dintilor "Mirawhite Pro+F Miradent"? Este bun, albeste? Ce efecte negative poate avea asupra dintilor? happy
Raspuns urgent.love struck Funda.happy
PS:Intrebare adresata celor care folosesc acest produs.happy
Multumesc anticipat.:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| LilyOfTheValley a răspuns:

Eu nu stiu ce sa spun de stilou, si eu sunt curioasa. De albit o albi, dar dintii mei sunt foarte sensibili si nu vreau sa imi pice. Cat despre Alinusk... daca te uiti la TOATE raspunsurile ei pe TPU. Toate sunt legate de acest produs. Cam dubios, ha? Poate e reprezentat sau ma rog. Treaba ei happy, dar eu sincer nu as avea incredere. whistling

| bellaellaella a răspuns:

Salut! Nu folosesc acest produs, dar o parere in plus nu strica. O prietena si-a comandat un fel de "stilou dentar" asemanator cu ce ai spus tu... insa de la prima aplicare a capatat o sensibilitate pe parcursul intregii zile a nervilor dintilor. Desi ar putea avea efect, pentru sanatatea dintilor mai bine folosesti pudra de albit dintii din farmacii, de mai lunga durata, dar mai ieftina si mai putin invaziva. deasemeni in farmacia de produse naturiste gasesti o gama larga cu referire la albirea dintilor din linia de produse Pearls Drops, pana in 40 Lei. De curand am citit ca ar ajuta spalarea de 2 ori pe zi cu bicarbonta amestecat cu lamaie. Sanatate si dinti frumosi! happy

| summer12 a răspuns:

N-am mai auzit de astfel de stilou, dar am sa ma documentez. Chiar sunt curioasa ce raspunsuri primesti.

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute

| gzabi a răspuns:

Nu este suficienta doar pasta de dinti atunci cand ai dintii patati de vin, cafea sau tutun. Asa ca o metoda naturala de albire bicarbonat de sodiu, lamaie este utila. Acum cam toate metodele de albire dau temporar o mica sensibilitate a dintilor. Mai multe informatii despre creionul de albire gasesti aici
http://www.pompasan.ro/......Mirawhite-

| Manutzzu a răspuns:

Perintii mei sunt ambi stomatologi si din cate am vazut nu au recomandat la nimeni acest stilou sau un stilou asemanator pentru. albirea dintrilor. Mie mis e pare o prostie din moment ce exista pasta si periuta de dinti. Acuma eu chiar nu inteleg de ce sa dai o suma moderata de bani doar ca sa ai dintii mai albi intr-un timp scurt. Si oricum sa nu crezi ca acest stilou te va scapa de spalatul dintilor deoarece, in timp se vor vedea efectele negative(carile facut in spatele dintilor sau intre ei) si ti se vor umfla gingiile.

| Alinusk a răspuns:

Nu este deloc o prostie si chiar iti albeste dintii nult mai ieftin, este de inteles de ce mama ta "Manutzu" nu recomanda stiloul de albit dintii pentru ca este mult mai ieftin decat albirea dintilor la stomatologie heee remane fara clientzi laughing eu folosesc stiloul de albit dintii de 2 ani si nu am avut nici o sensibilitate a dintilor pana acum, acum depinde si de produs si cine il face eu folosesc MagicWhitePro.com este cel mai ieftin si cel mai bun stilou de albit dintii. La mine a functionat perfect fumez 1 pachet pe zi si beau si cafea si tot am dintii albi laughing sunt foarte multumita de rezultat si de durata de mentinere. Sunt foarte fericita ca exista un asemenea produs si cine la inventat a fost un geniu laughing Pentru cei care au o usoara sensibilitate a dintilor incercatzi MagicWhitePro este foarte bun si albul tine aproape 1 an. Sper ca primesc FUNDA tongue