| alexcrn a întrebat:

Salut tuturor.
Acum exact o saptaman, vineri, mi-au iesit niste pete pe fata. n-am stiut ce este sigur.am continuat sa ies afara.sambata seara situatia s-a cam agravat.tot mai multe pete pe fata. duminica mi s-a umflat un ganglion dupa ureche.am crezut ca am racit.am iesit si duminica dimineata cu prietenii la un fotbal.si cand am ajuns acasa, am facut un dus si eram plin de pete.concluzia:rubeola(pojarel).
Am fost la doctor luni. mi-a confirmat ca am rubeola si am stat in casa pana in acest moment.petele au inceput sa-mi dispara de pe fata.marti nu mai aveam nimic. miercuri pe maini.joi nu mai aveam nimic pe corp.nici un fel de pata, puncte.
Azi e vineri. m-am trezit.am fost la baie si am observat pe fata mi-au iesit o pata, nu foarte mare si cateva puncte. oare de la ce sa fie? daca pe fata mi-au disparut de marti.este posibil sa-mi iasa iar pojarelul? A-ti patit careva la fel? Am nevoie repede de raspunsuri.
O zi buna

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| myiau a răspuns:

Se poate. sau sa fie de la o mancare care ti.a picat greu... si ficatul a alarmat organizmul. daca nu iti apar mai mult timp continuu nu e pojarel. daca apar din cand in cand poate fi de la ficathappy