| alexcrn a întrebat:

Salut tuturor.
vinerea trecuta am facut rubeola.pete pe fata.sambata-duminica-luni au aparaut tot mai multe pe corp.marti deja pe fata nu mai aveam, miecuri pe mana si joi nu mai aveam aproape deloc.azi e vineri si mi-au aparut iar putine pe fata si o pata mai micuta.
E posibil sa-mi erupa iar? totusi.am stat acasa si saptamana trecuta cand aveam simptomele de rubeola.Deci azi se fac 2 saptamani de cand stau in casa + 1 de rubeola
am nevoie de raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Bizantino a răspuns:

laughing si la mine se fac azi 2 saptamani de can stau acasa tot din aceeasi cauza. Rubeola se manifesta prin ganglioni unflati pe cap dupa ureche si mai putin eruptie, eruptia poata sa apara si sa dispara. Eu de exemplu nu am avut pete dar ama vut multi ganglioni deci... da e posibil sa nu-ti fi trecut. PERIOADA normala este 2-3 saptamani.