| Panteryas a întrebat:

Salut tuturor, am o intrebare.
Mai sunt 3 zile pana la craciun si fix acum cred ca m-a prins o sinuzita am niste dureri de frunte enervante.
Am zis sa merg in primul rand la medicul de familie ca de acolo sa primesc o reteta ceva si o trimitere la un ORL-ist.
Problema e ca medicul e in concediul medical si cand am intrat in cabinet nu era decat o asistenta.
Ce pot face sa obtin o trimitere sau ceva la un medic specialist? Exista alternative sau orice?
Nu cred ca o sa mai pot astepta inca 4 zile pana cand se intoarce doctorul.
Astept raspunsuri,sfaturi, orice.Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde stii ca e sinuzita? Durerea de cap are mai multe cauze. Ia cateva aspirine si iti va trece.

| CuriousStuff a răspuns:

Asistenta putea linistita sa-ti scrio o trimitere si sa ti-o parafeze cu parafa medicului, ca ma gandesc ca i-a lasat parafa din moment ce a tinut ea cabinetul deschis. Daca o sa fie ceva grav poti sa mergi la urgente, in rest, stai in casa, odihenste-te, consuma lichide multe, fructe si legume si poate o sa-ti treaca. Daca durerea e foarte mare poti sa iei un nurofen.
Multa sanatate.

| Radu_Alexia_1994 a răspuns:

Prin posta