| bacterie a întrebat:

Salut tuturor, am si eu o intrebare, fac sala de vreo 2 luni, si dupa ce termin antrenamentul, alerg 20 de minute pe banda, inainte sa plec la sala nu mananc nimic, iar dupa ce vin, imi cumpar un iaurt Activia si il mananc gol, este bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anutza a răspuns:

Nu trebuie sa te infometezii, ideea e sa mananci putin si des, sa nu mananci cu 30 min inainte si dupa antrenament si sa nu mananci seara cu mai putin de 2 ore inainte de culcare.

3 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

E cam putin daca vrei sa pui masa musculara pe tine. Trebuie sa mananci carbohidrati si proteine dupa antrenament. Daca vrei sa slabesti e ok asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este bine dar trebuie sa mananci si altceva.

Funda?

| OmbRee_3831 a răspuns:

Deci toti stim ca daca vrei muschi iti trebuie PROTEINE si CARBOHIDRATI(dulciuri)

Deci inainte de sala ne asiguram ca avem destule proteine "in" noi

Cu 30 min inainte de a pleca ar trebuie sa mancati (minim)

2 oua fierte (nu prajite)
Branza cu sau fara rosi
Lapte (si lapte cu cafea)
Unt
Pateu
Chiar si carne (asta fff rar ca nu prea este buna si chiar nu recomand)
Si anumite legume (rosi, spanac, salata etc)

Si ca proteinele sa se lipeasca si sa se depuna pe muschi asigurativa niste dulciuri ( exp: baton de ciocolata, ciocolata, etc. )

Si dupa ce faceti cate o serie de exerciti beti apa nu sucuri nu nimic doar apa asta asigura hidratarea muschilor si depunderea de proteine.

SPORT LA TREBA
(sper ca v-am fost de ajutor)