| Warrior96 a întrebat:

Salut tuturor! Am si eu o problema si am nevoie de ajutorul vostru. Transpir foarte repede si nu stiu de ce, si cand nu depun efort, transpir, si transpiratia ma face sa schimb 2-3 tricouri pe zi si 2 dusuri pe zi lejer. As dori sa nu mai transpir asa repede, mai ales sa nu fac lacaraie la subrat. Va rog, ajutati-ma, stiti vreun tratament,creme, buline ceva? Multumesc Anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Ba,transpiratia aceasta este o etapa a pubertatii tale.Nu te apuca sa cumperi ce zic copilasii astia fara sa consulti un medic specialist inainte.

| helpme25 a răspuns:

Transpiratia asta poate sa fie de la rinichi!
+ poate sa fie si de la pubertare, citi ani ai?
Eu ti-as recomanda o ultrasonografie la rinichi, si atit! Eventual analize esentiale. Si vei sti si de la ce asa transpratie.

Dar, parerea mea, de la pubertare asa ceva nu poate sa fie, in asa masura. Cel putin de la rinichi ar putea sa fie o complicatie!

| Shi_Atat_Madutu_1996 a răspuns:

Este un produs in farmacii numit TrasiBloc.