| AlexIm123 a întrebat:

Salut tuturor! As vrea sa stiu si eu cum scapi de petele ramase de la negii arși cu azot, deja sunt de ceva timp sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prin operatie estetica.

| Floridori a răspuns:

Ce culoare au petele respective? Inca mai sunt rosii, sau au devenit deja albe?

| AlexIm123 explică (pentru Floridori):

Roșu și în mijlocul petei e alb

| Floridori a răspuns (pentru AlexIm123):

Ok.In primul rand va trebui sa ai rabdare sa treaca roseata.Stiu, poate dura chiar si cateva luni, dar gandeste-te ca pielea a suferit acolo niste arsuri, deci este normal.
Dupa ce trece roseata, ar putea sa ramana petele albe sau nu.Nu toata lumea ramane cu aceste cicatrici albe. Daca totusi raman, acelea sunt permanente si chiar daca se vor mai estompa, nu vor disparea in totalitate in timp.
Daca vei avea neplacerea de a ramane cu aceste cicatrici albe, in functie de tipul de piele, de ton, de marimea cicatricilor etc. exista mai multe variante de tratament: laserul, radiofrecventa, toxina botulinica, dermo-abraziunea, chirurgia, sau, in mod paradoxal...crioterapia big grin
Insa va trebui sa ai rabdare, sa astepti sa se vindece complet si sa vezi rezultatul final. Poate faci parte dintre norocosii care nu raman cu acele cicatrici albe...

| AlexIm123 explică (pentru Floridori):

Multumesc de raspuns

| Floridori a răspuns (pentru AlexIm123):

Cu drag! Numai bine!