| Roomeo a întrebat:

Salut tuturor! De ieri am o durere la pulpa piciorului stâng, am dat cu unguente și am pus gheață dar nu-mi trece, practic fotbal de performanta, dar în ultima săptămână nu am fost la antrenamente, nu am mai făcut cine știe ce efort, am lovit mingea de câteva ori pe afara..ma poate ajuta cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred că e necesară o radiografie, făcută de către un medic ortoped. Doar el îți poate da, cu exactitate, un diagnostic.
Poate că ai făcut doar o întindere, dar dacă durerea persistă încă câteva zile, tot la medic vei ajunge. Adevărul e că nici întinderea nu se vindecă atât de repede. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau sa dau dovada de ironie, dar nu se pot face consultatii si tratamente pe internet, trebuie sa mergi la medicul de familie, altfel risti sa te ia cineva peste picior si sa-ti recomanda niste insecticid.

| Roomeo explică:

Nu am băgat de seama durerea și nu am vrut sa ma duc la doctor, mulțumesc pentru sfaturi