| deedlebag001 a întrebat:

Salut tuturor. Ieri am fost la fotbal, si din nefericire, am reusit sa fac o ciocnire cu un baiat.Problema ii ca nu stiu cum a intrat el in mine, ca dupa ce m-am ridicat, a inceput sa ma doara puternic muschiul de la piciorul stang (de la genunchi in sus imediat inspre interior), iar durerea inca persista.am incercat aseara cu ceva gheata, parca a mai trecut putin, dar eu nu prea vad diferenta.Ce as putea sa fac sa imi treaca putin mai rapid? Nu cred ca muschiul rupt sau chestii de genul, doar s-a umflat putin partea unde ma doare, fara vanatai sau atlte chestii de gen.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bobbye a răspuns:

Tine gheata acolo pentru a nu se umfla. Daca vrei sa 'treaca' mai repede incearca sa faci exercitii cu piciorul pentru a isi reveni muschiul(exercitii suportabile nu d-alea sa-ti iasa ochii)

| OnixxXdd a răspuns:

Am patit si eu asa. Daca vrei sa treaca mai repede trebuie sa infrunti un pic durerea si sa intinzi muschiul. O sa te doara un pic mai tare dar mie asa mi-a trecut.

| andreeadeeaa2001 a răspuns:

E bine ca ai tinut gheatawinking, dar cred ca trebuia sa o tii mai mult timp..., daca ti s-a umflat! happy zic :3