| ElenaSt2011 a întrebat:

Salut tuturor.

Poate cineva sa-mi scrie numele unui psiholog/ psihoterapeut bun care face sedinte de hipnoza regresiva in Oradea sau - in cel mai rau caz - in alte orase din apropiere (Cluj Napoca, Arad, Timisoara)?

Am gasit tot felul de articole pe internet, majoritatea pe Youtube si sper ca aceasta metoda (hipnoza regresiva) sa ma ajute in rezolvarea problemei mele de sanatate (care este frustranta).

Daca imi veti recomanda un anumit psiholog, puteti sa-mi scrieti aproximativ care este pretul pentru o sedinta de psihoterapie, unde are cabinetul medical in Oradea, eventual un nr telefon sau o adresa de e-mail pentru a lua legatura cu acel psihoterapeut?

Cam dupa cate sedinte incep sa se vada niste rezultate? (Stiu ca asta depinde de la persoana la persoana si conteaza si care este problema care trebuie tratata).

Le multumesc anticipat tuturor celor care imi vor raspunde.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Termina cu prostiile!
hipnoza este o Mare minciuna!
un psihoterapeut te poate indruma dar prin dialog-sugestiv cum sa te porti cu propra autosugestie
nu da banii pe "cai verzi pe pereti"
cand ai timp: intra pe contul meu de Fb. si incercam sa rezolvam
Bafta deasa si mult succes!

| emilitalia a răspuns:

Nu as putea sa spun prea multe dar poti sa incerci aici http://www.teodora.com.ro/index.php?idmenu=3&sub=376 Am cautat pentru tine si sper sa fie de folos.
Psihoterapie individuala 100ron
Psihoterapie de cuplu 150 ron
Plata se efectueaza in cabinet.
Durata unei sedinte de psihoterapie e de 45-60 minute.
Multa sanatate.