| AlexIm123 a întrebat:

Salut tuturor, vreau sa stiu si eu cum se scapă de roseata de pe piele, am avut niste negi pe care mi i-a ars si acum nu mai trebuie sa-i arda, dar a rămas roseata si nu stiu cum se scapă de eahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cine ti i-a ars si cu ce?

| AlexIm123 explică (pentru Violleta2022):

Cu azot, si mi-a recomandat sa mi dau cu fucidin si nu stiu daca e asa bun

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexIm123):

Si de ce nu te-ai dat cu fucidin, daca acela ti-a fost recomandat?
Nu are importanta ce crezi tu, fiindca nefolosinta lui impiedica vindecarea rapida.

| Lukasssz a răspuns:

Du-te la dermato.

| dinaprilie a răspuns:

Repigmentarea pielii se face in timp. Poate sa dureze si 6-12 luni. Personal, dupa niste taieturi, din stadiul de roseata la stadiul de culoare uniforma a durat cam 8 luni.

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Salut! big grin Printr-un dermatolog! happy El îți poate prescrie ceva foarte util.

P. S: Eu ieri am fost să-mi fac programare pentu niște eczeme și iritații de pe gât și spate.

happy Sper că ți-a fost util sfatul meu. Funda? big grin