| alexxx123z a întrebat:

Salut, urmeaza sa ma operez la piciorul drept, am ruptura de ligamente si menisc exterior si interior. Unele persoane imi spun ca e o operatie usoara, in 2-3 zile sau chiar prima zi voi putea merge usurel, altele imi spun ca va dura 6 luni recuperarea. Cum e, ati trecut prin asa ceva? Tin sa precizez ca pot merge si chiar alerga, problema e de cateva luni si nu e foarte grava.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unele persoane imi spun ca e o operatie usoara, in 2 3 zile sau chiar prima zi voi putea merge usurel, altele imi spun ca va dura 6 luni recuperarea.
Răspunsul este undeva la mijloc. Deci pune 3 luni.

| felixf a răspuns:

Iti recomandun RMN daca nu ti-ai facut inca si consult ulterior la Ortoped. Eu am ruptura de menisc interior si inca nu sunt 100% convins ce trebuie sa fac.