| browneyes99 a întrebat:

Va mai deranjez cu inca o intrebare: de cateva zile ma tot inteapa burta desi nu dureaza mult.In jur de vreo 2-3 minute maxim dar cand ma doare ma doare mai ceva ca la crampecryingcryingcrying. E normal?

P. S. am 11 aniwinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Pe mine mereu ma inteapa burtica cu vreo 3-4 zile inainte sa mi vina menstruatia.Este posibil sa aiba legatura si la tine.

| 13Denisa a răspuns:

Este posibil si din cauza ciclului cum ti-a spui colega. Mai poate fi din cauza colonului(intestinului gros) daca esti constipata. Trimite-mi mesaj privat si spune-mi exact unde si cum te doare. Fundita te rog.

| Andreea_5313 a răspuns:

Cred ca au legatura cu menstruatia. Daca ai deja probabil ca trebuie sa iti vina, iar daca nu atunci poti sa te astepti.

| xoxxxoooxo a răspuns:

Buna!:*:*:*
Menstruatia nu cred ca iti vine(daca nu ti-a venit inca)deoarece nu te inteapa cand iti vine.
Eu nu sunt sigura.
Cel mai bine e sa te duci la un doctor.
Sper ca te-am ajutat:*

| lolas23 a răspuns:

Nu stiu ce a zic daca estidezvolata s-ar putea sa iti vina mentruatzia ori te-ai stricat la burta nu stiu ce sa zicbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Probabil îţi va veni menstra. Cumpără absorbante Always sau Carefree şi aplică preventiv pe chilot. Să ai mereu cu tine o tabletă de Algocalmin, dacă ai dureri mari. Vorbeşte cu mama sau cu medicul ori asistenta medicală de la şcoală. Pe de altă parte, dacă nu e ciclul, ar fi bine să mergi la un consult medical, poate fi o apendicită... Sănătate!
Te invit pe website-ul http://www.lecturirecenzate.ro/