| Mih_Mihai_2000 a întrebat:

Salut va rog ajutatima! Am o problema destul de grava defapt bunica mea are are 65 de ani... Si de o saptamana o doare in capul piptului

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| hasiuc a răspuns:

Iai tensiunea la ambele maini. Ameteli ceva stare de voma? E posibil sa aiba o artera coronara ingustata sau infundata. Cauta un cardiolog sau mai degraba un chirurg cariovascular sa-i faca o coronoscopie! URGENT!

2 răspunsuri:
| hasiuc a răspuns:

Inima are nevoie si ea de vascularizatie si e vascularizata de arterele si venele coronare! asta e un vas coronar poate nu stii!

| Atacator007 a răspuns:

Apeleaza la un medic...
Noi nu o sa te putem ajuta cu nimic...