| scraiu a întrebat:

Vă urez sănătate, mai ales acum în perioada asta nebună.
Sunt conștient că ar trebui să fac o vizită la medic, dar sincer îmi e puțin frică ținând cont de ce se întâmplă la noi în țară.
Într-o zi după ce am stat într-o poziție mai nașpa, am simțit un junghi deasupra ficatului, în coaste.
O durere înțepătoare, care se amplifica în timp ce respiram; a trecut în maxim 60 de secunde.
Apoi, pe seara înțepături în "inimă", dificultăți de respirație, lipsă de energie.
În câteva zile dureri de spate (probabil de la stat în pat), nasul înfundat, flegmă în gât, dureri de cap, o respirație parcă greoaie, dureri articulare, musculare, dar fără febră, chiar temperatura mai mică ca de obicei(35-35.8) și fără tuse.
Am vb cu medicul de familie si a spus că probabil e o lipsă de magneziu și de calciu, habar n-am ce să cred.
Acum, după o săptămână de luat supliment de magneziu și calciu au dispărut durerile de cap, temperatura și-a revenit la normal, iar înțepăturile în piept sunt mai rare(tensiunea și pulsul sunt normale).
A avut cineva ceva asemănător, știe ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RavenNymph a răspuns:

Bună. Păi, dacă simptomele s-au diminuat odată ce ai luat acel supliment, cel mai probabil chiar aia a fost și n-ar mai trebui să îți faci griji. Continuă să iei suplimentul și mai consultă-te cu medicul de familie. Sănătate multă!