| namjoon11 a întrebat:

Salut, vreau sa dau jos cateva kg, dar nu prea am de unde si as vrea o dieta alimentara putin mai hardcore, cum idolii kpop, ma poate ajuta cineva? Mersi mult.
(Daca se poate sa mi se spuna cam tot ce NU contine foarte multe calorii, in mare cam tot ce se poate manca cand esti la dieta+cand si cum)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CosminCD a răspuns:

Dacă nu „prea ai de unde" de ce să mai dai jos? Dietele nu țin decât pe durată limitată de timp. Merită să-ți schimbi stilul de viață și să mănânci bine, fără diete hardcore: dimineața mănâncă bine (cereale, lapte de caju, migdale, soia, nuci), la amiază mănâncă echilibrat (multe legume) și, dacă ți se pare ok, seara nu mai mânca deloc. În 2-3 săptămâni, nemâncând seara, dai jos câteva kg. Fă și ceva sport, bicicletă sau mers pe jos rapid. Nu ai nevoie de diete. Merge la sigur! Totul ține de tine! Succes!