| Andrei372 a întrebat:

Buna am 13 ani si as vrea sa slabesc,imi poate da cineva o dieta de slabire alimentara?, fara mancaruri sofisticate...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu tii diete la 13 ani, esti in crestere si ai nevoie de hrana. Pur si simplu eviti prajelile, chipsuri, fast-food, dulciuri, patiserie, sucuri din comert, alimente procesate in general si faci cat mai multa miscare.
Asta nu e numa pentru slabit, e foarte important si pentru sanatatea ta.

| Andrei372 explică (pentru Adry05):

Multumesc!,voi tine cont de acest raspuns pe care mi l-ai dat

6 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Nu manca dupa ora 6, renunta la paine si la prajeli si mananca cat sa nu te saturi, am slabit 13 kg in doua luni fara sa fac efort.
Daca nu, ia o dieta de pe net si gata.

| LadyDee89 a răspuns:

Intra pe Facebook pe grupul : FIXUL care iti schimba viata! acolo gasesti tot! bafta multa

| LadyDee89 a răspuns (pentru LadyDee89):

Update : sunt si copii de varsta cu tine sau mai mici! nu este dieta, este un stil de viata

| Emiilea a răspuns:

Draga mea, ar trebui sa consulti un nutritionist!
Cea mai buna prietena a mea, acum 2 ani ( avea tot 13 ani ) a incercat sa slabeasca si a urmat o dieta drastica, luata de pe net, probabil, si nu i.a mai venit menstruatia 10 luni.
Ai grija!

| Emiilea a răspuns:

Draga mea, consulta un nutritionist!
Cea mai buna prietena a mea, acum doi ani ( avea tot 13 ani) a urmat o dieta periculoasa, luata de pe net, probabil, si nu i.a mai venit menstruatia 10 luni.
Ai grija!
Eu iti recomand sa faci sport. E o cale mai placuta de a slabi. Fiind vara, poti face inot, fotbal, tenis, plimbari cu bicicleta etc... Desigur, doar daca doresti.