| LupuMarianD2 a întrebat:

Salut, vreau sa fac un consult la dermatolog pentru păr și acnee, cam cat costă o consultație sau este gratuita? Și ce cabinet recomandați că nu prea știu unde să merg in București.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Nu mai am nici o încredere in dermatologii din Romania de multe ori nu su scule nu su microscop nu fac ei analizele cu te trimit la analize care tr costa te costa te costă si la urmă rămâi și cu banii luați si cu treaba ne terminată

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă mergi cu bilet de trimitere este gratuit.
Dacă alegi privatul, fără bilet de trimitere atunci vei plăti în jur de 200-300 lei consultația.
Si in privat sunt medici care au contract cu CAS deci consulta pe baza biletului de trimitere ( adică nu vei plăti).
Suna clinicile mari și întreabă-le dacă fac consultații pe baza biletului de trimitere.

| haileewatson a răspuns:

Daca iei trimitere de la medicul de familie si mergi la un medic dermatolog intr-un spital/clinica de stat, atunci e gratuit.

Daca mergi la o clinica privata, gen sanador, regina maria, medlife, etc. poti gasi preturile pe site-urile clinicilor! De obicei e in jur de 100-300 lei in functie de doctor (cat de bun si cautat este).

In ambele cazuri e posibil sa iti zica sa faci si analize in plus.

| DARLINGx a răspuns:

Https://www.skinmedspa.ro/......a-faciala/

.
https://miomed.ro/? gclid=EAIaIQobChMI1qiT-L6E-AIVho1oCR2D2wZkEAAYAyAAEgIrxfD_BwE

.
https://mivaderm.ro/? gclid=EAIaIQobChMI9ri4pb-E-AIVibLVCh0i9AB5EAAYAiAAEgL15fD_BwE

Ceva din astea e ceea ce cauți? Sper că te-am putut ajuta