| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa incerc o dieta cu mere...si vroiam sa stiu daca a mai incercat-o cineva, mi-o recomandati, cate kg ati slabit si in cat timp? astept cat mai multe raspunsuri! Voturi + fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Beatrice_5910 a răspuns:

O dieta cu mere pe o perioada mai mare de o saptamana nu este indicata! Deoarece odata ce in stomacul tau exista doar mere acestea intra in putrefactie si provoaca reacti urate organismului ( ulcer, gastrita). Aceasta dieta este mai mult o dieta de detoxificare decat pentru slabit dar evident ca slabesti pentru ca nu mananci altceva in afara de mere. Eu ti-as recomanda sa eviti carbohidratii si sa bei multa apa, vei vedea rezultate.

2 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

Mai bine tii dieta cu supa de varzalaughing merele au zaharuri si provoaca gastritahappy

| RoxY_1830 a răspuns:

Pai...eu am incercat-o si am slabit cam vreo 2-3 kg intr-o jumatate de luna sau chiar o luna dar eu am mai facut si sportbig grin. sper ca ti-am fost de folos