| kimmi95 a întrebat:

Salut happy! Vreau sa scap de "burtica", urgent! As dori niste sfaturi precum o dieta stricta, exercitii fizicebatting eyelashes. Dau fundooi love struck

P. S. Urgent inseamna 2-3 saptamani whistling

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dema a răspuns:

Uite exercitii pentru abdomen:
http://www.eva.ro/......-3318.html
Si aici ai si dieta de slabire:
http://www.timisoarastiri.ro/dieta.htm

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Renunță pentru un timp, la orice fel de grăsime/fast-food/sucuri negre/conserve/tocături/prăjeli/etc. și consumă fruncte și legume proaspete, carne slabă de pui-vită-curcan-pește, pâine integrală, lactate și brânzeturi degresate, etc. cât și multă mișcare fizică zilnică (alergat, abdomene, ciclism, sală, dans sportiv, etc.).
Succes.
Pa, pa.

| Justmed a răspuns:

Nu iti recomand o slabire asa rapida si de ce ...In primul rand pot aparea vergeturi sau piele lasata si in al doilea rand pentru ca poate deveni periculos pentru sanatate...cel mai sanatos slabit este cel incet dar sigur

1.Nu manca Dupa ora 19.00 seara
2. faci sport in fiecare zi 60 minute
3.nu mananci gras

spor la treaba

| justitiarul a răspuns:

Fara diete stricte la 16 ani ca direct la spital ajungi.
Sport si mancare sanatoasa.Ca sport iti recomand alergarea(e cea mai eficienta metoda de slabit)iar la alimentatie:carne slaba de peste sau pui,legume in stare proaspata, fructe, orez si mai putin paste fainoase sau dulciuri.

| KaterinaPetrova a răspuns:

Bunaa.la varsta ta nu trebuie sa folosesti dietele extreme.auzi si tu sa mamnci doar un fruct. nu cred ca vrei sa cazi din picioare sa te trezesti pe un pat de spital cu 2 branule. exercitii fizice: eu zic sa incerci alergarea (fara abdomene)

dar sa tii o dieta pe care sa tio personalizezi.adica sa mananci cum poate organismul tau sa suporte dar fara grasimi, dulciuri excesiv, prajeli si multa paine. mannca fructe, legume, lactate, carne de pui, la gratar, pe gril.

nimic mai simplu nu?

in 3-4 luni o sa vezi diferenta. si asa nici nu te vei mai ingrasa insa daca vrei o silueta de vis trebuie sa renunti definitiv la grasime animala (excesiva), prajeli, si dulciuri.pentru ca nu mai esti un copil sa zici mananc cat vreau nu ma ingras.

stii ca la fete incep sa se adune,, colaceii"

sper ca te-am ajutat

cel putin eu asa am facuthappy

| princess a răspuns:

Pai diete nu stiu, exercitii ai putea sa faci abdomene, uite iti las un video sper sa te ajute! successs http://www.youtube.com/watch?v=zzgcV42BTYE

| Oana_9831 a răspuns:

Mergi la salaaa.E cel mai simpluu :*:*

| ForeverWarrior a răspuns:

Cate kg vrei sa slabesti in timpul asta? da mesaj privat

| mystic a răspuns:

Incearca sa faci abdomene, poti sa incepi de la 50 si sa mai adaugi cate 10 in fiecare zi...
Dietele asa rapide sunt periculoase dar daca te tenteaza, stiu eu ceva, e vorba de o monodieta, iti alegi un fruct sau o leguma si mananci numai acel fruct sau acea leguma timp de o saptamana...e extrema dieta, EXTREMA! ai grija :* si bafta :*