| amaliadima1234 a întrebat:

Salută TPU, am o problemă. Ieri am băut cam 1 litru de suc de mere, sfeclă, portocale si morcovi. Dimineata de ieri am iesit cu scaunul normal nimic interesant și după ce am băut sucul acela seara am iesit cu scaunul roșu ca si culoarea sucului. M-am panicat și nu stiu ce sa fac. Aveti vreo idee din ce cauza? Chiar nu stiu ce sa întâmplat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai baut un litru de suc de sfacla... Cum vroiai sa te caci? Verde?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sucurile sunt bune în cantități limitate. Fără fibre se absorb repede. Dacă conțin mult zahăr, din sfeclă de exemplu, zăpăcesc metabolismul.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai stii ce s-a intimplat, ai baut o gramada de suc de sfecla si altele, a iesi cacaul in culoarea sfeclei. Nimic anormal, las-o mai usurel cu sucul de legume/fructe in cantitati industriale.

| RobertMoon a răspuns:

Așa e normal, zi mersi că nu ai făcut și pipi roșu, totul e din cauza culorii sfeclei, deci stai calm, e normal.

| LupulCarpatic a răspuns:

Nu te speria dacă ai băut așa de mult e normal nu-i nimic anormal