| baba a întrebat:

Mi s-a intamplat ceva ciudat si as vrea sa stiu daca ar trebui sa fiu ingrijorata. Ieri seara am baut circa jumatate de litru de Sangria (amestesc vin/suc). La cateva ore am avut primele senzatii de voma, am vomitat de 4-5 ori in cursul noptii. De dimineata am observat ca am puncte rosii mici pe toata fata. Intre timp starile de greata s-au mai calmat. Am constatat in schimb, ca partea de jos a ochilor e efectiv toata sange. Nu am tulburari de vedere sau vreun fel de dureri. Pur si simplu arata inspaimantator.
Nu vad care ar putea fi legaturile dintre toate astea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| robert1239 a răspuns:

Legatura? Alcoolul.

| baba explică:

Nu cred ca poate fi de la alcool.
Da, am mai baut si alte dati vin, bere in cantitati mai mari. E prima data cand incerc Sangria si jumatate de litru cu o concentratie de 7% alcool nu e foarte mult.

| SakuraTheCherryBlossom96 a răspuns:

N-ar trebui sa amesteci alcoolul cu sucurile. Din cauza alcoolului te simti asa.

| Nemesis_9263 a răspuns:

Nu cred ca alcoolul poate provoca totusi astfel de reactii.Ai mai baut pana acum sau este prima oara cand consumi asa ceva?

| autoboy a răspuns:

Nici eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca nai mancat bine si ai baut acea sangrie si mie mi s-a intamplat ca am baut diverse bauturi alcoolice si nu mancasem mare lucru noroc cu amicul meu ca m-a dus la urgente dar ziua urmatoare am avut dea face cu maicamea ca ma cam luat pe val pui mei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum esti numai buna sa joci in filme de groaza laughing

| mosu_9772 a răspuns:

Vinul cu sucul nu se prea inteleg mai bine du-te urgent la doctor sa nu dai de necazuri