| SynapseNinja a întrebat:

Salutare! Am 4 măsele de minte care necesită extracție mai specială, care se face de către chirurg. Una din ele a început să-mi facă probleme și este necesar să fie scoasă destul de curând. Îmi puteți recomanda, în Iași, un chirurg buco-maxilo-facial bun? Mă interesează ca respectivul chirurg să aibă cabinet particular sau să aibă angajat la un privat, pentru a nu fie necesar internare în spital. Aș dori, mai mult, păreri și experiențe directe. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde ce buget ai ca costă destul de mult, minim 250 lei, si fara radiografie nu ti scoate nimeni maseaua, mergi faci radiografie pe care dai si pe aceea 200 lei si cu radiografia in mîna mergi la orice cabinet stomatologic si te va consulta medicul, Leahu are preturi foarte mari.

| SynapseNinja explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am fost la un medic stomatolog și acolo mi s-a zis că trebuie să merg la chirurg buco-maxilo-facial, că nu e de competența lui.