| Nuzicnume a întrebat:

Salutare.
Am cicatrici de la lovituri si din copilărie si recente, as vrea sa scap de ele, cat ar fi prețul si ce medic recomandați? Prin laser se scot nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Unele mici, se pot scoate cu laser. Daca sunt mari, adanci, nu se poate.
Si unde sa-ti recomandam un medic?
E vorba de chirurgie plastica si reparatorie. Nu e ieftina. Apoi depinde si cat de multe cicatrici sunt.

| dinaprilie a răspuns:

Nici un laser nu iti poate da "cicatrici free". Insusi laserul lasa niste semne pe piele. Chirurgie plastica si reparatorie te poate indruma.

| 1234568807 a răspuns:

Du-te la dermatolog si vezi ce iti zice

| Yuoia a răspuns (pentru 1234568807):

Ce sa faca dermatologul, cicatricilor?

| 1234568807 a răspuns (pentru Yuoia):

Pai el se ocupa cu problemele de la nivelu pielii, unde sa se duca?

| Vântulalb a răspuns (pentru 1234568807):

Dermatologia se ocupa cu boli de piele. O cicatrice nu este o boala.

| 1234568807 a răspuns (pentru Vântulalb):

Pai in mod normal dermatologu se ocupa cu asa ceva, dar nu in toate cazurile poate sa revindece pielea, de exemplu la semne de la julituri sau cicatrici nu prea se poate face nimic

| Yuoia a răspuns (pentru 1234568807):

Ti s-a raspuns.
O julitura de la cataratul copacilor sau cazaturi de pe bicicleta nu este boala.

| 1234568807 a răspuns (pentru Yuoia):

Pai nu e, dar problema e ca ramane semnul

| Yuoia a răspuns (pentru 1234568807):

Chirurgie plastica. Chirurgie de mare finete. Nu dermatologie.

| 1234568807 a răspuns (pentru Yuoia):

Si unde se face?

| Yuoia a răspuns (pentru 1234568807):

Exista sectie de chirurgie plastica in marile spitale. De la Judetean in sus.

| Yuoia a răspuns (pentru Yuoia):

Dar mai sunt si privati. Scumpi. Nu stiu cat.

| 1234568807 a răspuns (pentru Yuoia):

Scump iti dai seama ca e, te scapa de niste semne de care fara aceste metode ramaneai cu ele pe viata