| TudorGeorge6660 a întrebat:

Salutare, am fost pana la aeroport cu niște treaba și cred ca m-a tras curentul, ca după ce m-am întors nu mai pot auzi bine cu urechea stângă și ma doare puțin. Îmi poate spune cineva ce pot face? Sau dacă e grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din atata lucru nu moare nimeni, mai ales ca nu a fost viscol afara si nu ti-a intrat nimic in urechi.
ia un panadol sau paracetamol si culca-te!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

M-a tras curentul este o legendă urbană românească. Pe alte popoare nu le trage curentul. Ai o otită care se tratează medical. Nu este grav, se vindecă, dar trebuie să iei măsuri.

| Dintrebare a răspuns:

Nu exista povestea asta cu trasul curentului. Poate ai un dop de ceara sau o infectie

| RasfoiescPeNet a răspuns:

Gasesti tratamante homeopate dar nu numai pe la farmacii.
https://www.mediculmeu.com/......meopat.php

posibil sa si treaca de la sine